בית "להיוולד מחדש" - המרכז הישראלי לנשימה מודעת - טיפול בבעיות גופניות

ריפוי בעיות גופניות ע"י הנשימה

 

במצב אידיאלי, הגוף יודע לעבוד בצורה מושלמת ולרפא את עצמו כשהוא צריך. כל תא בגוף יודע בדיוק מה התפקיד שלו וכשלגוף יש את כל האנרגיה והחמצן שהוא זקוק להם, התאים מתפקדים בצורה מושלמת והגוף בדרך כלל בריא.
 
בעיות גופניות רבות נגרמות כאשר הנשימה שלנו מתחילה להיסגר וקיבולת הריאות יורדת בהתמדה בכל שנה. אדם ממוצע מאבד בערך 10% מקיבולת הריאות בכל עשור בגלל הדחקות רגשיות.

בכל פעם שאנחנו מדחיקים רגש מסוים או חווים טראומה קלה או קשה קורים 3 דברים עיקריים:

1)     יש עצירה של הנשימה והרגש המודחק "נתקע" בגוף וגורם לפצע רגשי באזור מסוים בגוף ולאותו אזור אין זרימה מספקת של אנרגיה וחמצן.
2)     קיבולת הריאות הכללית יורדת מעט ונפגעת בשל עצירת הנשימה והנזק הישיר לגוף הוא פחות חמצן זמין עם כל שאיפה ופחות אנרגיה שמגיעה לכל מקום.
3)     עד שלא נשחרר את הפצע הרגשי שנוצר בגוף אנחנו נחווה אותו לאורך החיים שוב ושוב את אותו הרגש וייגרם לנו סבל מיותר.
 
יש בגוף מנגנון מיוחד שמסייע לנו להתמודד עם מצבים רגשיים קשים שנקרא מנגנון ההדחקה ובכל פעם שאנחנו לא מסוגלים להתמודד עם כאב רגשי המנגנון הזה נכנס לפעולה ודרך עצירת נשימה אוטומטית גורם לנו להדחיק את הרגש בגוף וכך נוצר מעגל אינסופי של:
הדחקה -> עצירת נשימה -> צמצום קיבולת הריאות ->פחות חמצן זמין ->פגיעה בגוף הפיסי.
 
ככל שאדם מדחיק יותר רגשות כך יש פוטנציאל גבוה יותר שהוא יפתח בעיות גופניות שונות היות והגוף מקבל פחות חמצן זמין ומתחיל להיהרס מהר יותר.
בעיה גופנית שמתפרצת היום היא בדרך כלל תוצר לוואי של עשרות שנים של הדחקות רגשיות והדרך הכי טובה לרפא מחדש את הגוף היא לשחרר את הרגשות שכלואים בגוף שיצרו את המחלה מלכתחילה.

המקור של כל מחלה או בעיה גופנית הוא תמיד רגשי. הריפוי המוחלט והסופי של הבעיה מגיע ברגע שאנו משחררים מהגוף את הרגשות המודחקים שיצרו את המחלה.
 
הדרך הישירה והקלה ביותר לרפא רגש שמודחק בגוף היא בדיוק באותה הדרך בה הוא נוצר – בעזרת הנשימה. אנחנו מדחיקים רגשות כואבים ע"י עצירת נשימה ועל ידי הפעלה מודעת של נשימה מחוברת ומואצת אנו יכולים לשחרר לחלוטין את ההדחקה.
בכל פעם שאנו משתמשים בנשימה מודעת ומשחררים רגשות מודחקים אנחנו מעלים בחזרה את קיבולת הריאות של הגוף ואז יש יותר חמצן זמין והגוף יכול לרפא את עצמו יותר בקלות. גם האזור הישיר שבו "ישב" הפצע הרגשי המודחק עובר ריפוי ואנרגיה מחודשת מגיעה אליו.
בעזרת תהליכים רבים של נשימה מודעת אנו יכולים להתחיל לרפא כמעט כל בעיה פיסית שיש לנו היום. 

 

הגוף יודע לרפא הכל!

הנשימה יודעת להגיע במדויק למקור הרגשי שיצר את הבעיה הפיסית ובכל סשן של נשימה מודעת אנו מתקרבים לריפוי מלא של הסימפטום הגופני. בדרך כלל, ככל שהבעיה הפיסית גדולה יותר כך אנו זקוקים ליותר סשנים של נשימה על מנת לרפא אותה.
יש בעיות קלות שנפתרות ע"י סשן אחד או שניים ויש בעיות רציניות שנדרש להן לעיתים כמה חודשים של ריפוי בעזרת תהליך הנשימה המודעת - הריברסינג.

 

 

 

להזמנת טיפול אישי עם אחת המטפלות של מרכז "להיוולד מחדש"

חייגו ל- 077-4566947

 
 

לפרטים נוספים ניתן ליצור קשר גם בטלפון: 077-4566947  או בדוא"ל:  hanantali@rebirthing.co.il
..