בית "להיוולד מחדש" - המרכז הישראלי לנשימה מודעת - טיפול בטראומות

שחרור וריפוי של טראומות מהעבר

 

כל חוויה כואבת או טראומה מהעבר שלא שחררנו מהגוף וריפאנו לחלוטין

ממשיכה להשפיע עלינו עד היום ולפגוע בנו גופנית, רגשית, מנטלית ורוחנית.

מרגע שאנו לומדים לרפא את כאבי העבר בעזרת הנשימה אנו סוללים לעצמנו את הדרך לחיים בריאים ומאושרים.

איך הכל מתחיל?

כל חוויה כואבת או טראומה שאנו חווים מרגע הלידה ועד היום, ממשיכה להשפיע עלינו ולנהל אותנו גם עשרות שנים לאחר מכן במידה ולא ריפאנו אותה.

משקע רגשי נוצר כאשר אנו נמצאים בסכנה ממשית או בתוך סיטואציה שהשכל שלנו מפרש אותה כמאיימת (אבל בפועל היא לא), ואז מנגנון ההדחקה נכנס לפעולה וגורם לנו להדחיק את החוויה כך שנוכל להתמודד איתה רגשית.

יש חוויות כואבות שאם לא היינו מדחיקים אותן אז הנפש הייתה נקרעת עד למצב שבו היינו מאבדים את עצמנו לדעת.

 

מנגנון ההדחקה שפועל אוטומטית עם כל טראומה הוא אם כן מנגנון הגנה נחוץ שנועד להגן על הנפש שלנו מפני שבירה. הפעולה המיידית שמתרחשת בכל פעם שאנו מדחיקים חוויה היא עצירת נשימה. כאשר אנו עוצרים את הנשימה אנו עוצרים לחלוטין את הרגשות ובכך מנטרלים זמנית רגשות כמו: פחד, אימה, צער, כעס ואשמה.

הבעיה שנוצרת בזמן ההדחקה היא שכל רגש שהדחקנו עם עצירת הנשימה הופך להיות פצע רגשי מודחק במקום מסוים בגוף. אותו פצע רגשי יכול לפגוע בנו שוב ושוב גם עשרות שנים לאחר הטראומה עצמה - גם פיסית וגם רגשית.

 

אפשר לשחרר כל חוויה כואבת - גדולה או קטנה

כשאנחנו מדברים על ריפוי של משקע רגשי או של טראומה אנחנו מתכוונים לשחרור רגשי ומנטלי מוחלט של החוויה עד לרמה שבה האדם ממשיך לתפקד בדיוק כפי שהוא תפקד לפני הטראומה ואפילו יותר מזה - לרוב, הוא צומח ומתחזק מהריפוי של החוויה והוא מגיע למקום טוב יותר בחיים שלו.

נכון, האדם יכול לזכור עדיין את החוויה אך היא לא תציף יותר כאב רגשי או גופני מכל סוג שהוא.

 

ריפוי ושחרור של הדחקה רגשית או טראומה מתבצע בדיוק כפי שהיא הודחקה מלכתחילה - ע"י הנשימה.

כאשר אנו חווים טראומה אז היא משתקעת בגוף היות ומנגנון ההדחקה הפעיל עצירה מוחלטת או חלקית של הנשימה ואם אנו רוצים לרפא את אותה החוויה חשוב שנגיע למקום שבו היא מודחקת בגוף ואז נפעיל נשימה מעגלית מחוברת שתאפשר לרגשות המודחקים להשתחרר לחלוטין מהגוף.

כלומר, אנחנו נעזרים במנגנון הריפוי הטבעי של הגוף שהוא הנשימה על מנת לרפא חוויה שהודחקה בגוף בעזרת נשימה. הכי פשוט והכי טבעי שיש.

 

השחרור של ההדחקה הרגשית הוא עדין ובטוח לחלוטין

הנשימה המחוברת שאנו מפעילים בזמן טיפול בשיטת "להיוולד מחדש" מאפשרת לאדם לשחרר לחלוטין את הטראומה בצורה עדינה ובטוחה.

האנרגיה המוגברת שנוצרת עם הנשימה המחוברת מגיעה לכל המקומות בגוף ששם מודחקת הטראומה ומפרקת בהדרגה את הטראומה עד אשר היא משתחררת לחלוטין מהגוף.

יש טראומות שניתן לשחרר בקלות בעזרת סשן אחד של נשימה ויש טראומות גדולות יותר כמו טראומת הלידה, פגיעה מינית או הלם קרב שניתן לרפא לאחר סדרה של 8-10 מפגשים.

טראומה גדולה מתרחשת כאשר האדם שחווה את הטראומה מדחיק הרבה יותר רגשות כואבים בגוף ולכן בדרך כלל לוקח יותר זמן לשחרר אותה.

אבל לא משנה כמה הטראומה גדולה, ניתן לרפא אותה לגמרי ע"י תהליך הנשימה בשיטת להיוולד מחדש במידה והאדם מודע לעצמו ומוכן לרפא אותה.

 

למי זה מתאים? באיזה מקרים לא ניתן לטפל?

הטכניקה של הנשימה המודעת בשיטת להיוולד מחדש מתאימה לכל אחד שמסוגל לנשום בזכות עצמו ובצורה מודעת, כך שהיא מתאימה כמעט לכל האנשים בעולם בין אם זה תינוקות, ילדים, בוגרים או אנשים בגיל הזהב.

ניתן לרפא טראומות של תינוקות קטנים במידה ויש מבוגר אשר נושם איתם בסנכרון מושלם ומאפשר להם להתחבר לנשימות שלו.

גם במקרים קיצוניים במידה והנשימה מאד סגורה ורדודה ניתן עדיין להיעזר בה על מנת לרפא הדחקות רגשיות.

במידה ואדם לא מוכן לשתף פעולה ולא מוכן לנשום על מנת לשחרר טראומה מסוימת אז בדרך כלל לא ניתן לעזור לו היות ואנחנו לא יכולים לנשום במקומו.

בכדי לרפא משהו רגשי אדם חייב לרצות לרפא את עצמו ולעשות את כל המאמצים על מנת לנשום ולשחרר את מה שתקוע בגוף.

 

הגוף יודע לרפא את עצמו בצורה מושלמת

כאשר משתמשים בנשימה מודעת על מנת לשחרר טראומה מסוימת, הנשימה יודעת לעקוף את כל ההתנגדויות של השכל לריפוי והיא פועלת בהרמוניה מושלמת עם הגוף על מנת לרפא את החוויה הכואבת.

הגוף יודע בדיוק איך לרפא את עצמו וכל מה שהוא צריך זה את התנאים המתאימים שנחוצים על מנת להגיע לריפוי מוחלט שהם: כמות אנרגיה מספקת (שמגיעה בעזרת נשימה מחוברת מעגלית רצופה של 5-60 דקות), מודעות מוגברת לגוף שמסייעת לנשום למקומות הנכונים והתכוונות אמיתית של האדם לריפוי.

ללא התנאים אלה הגוף ימשיך להדחיק בתוכו את הטראומה ולהציף אותה מידי פעם בפעם.

 

איך מתנהל טיפול בשיטת להיוולד מחדש לריפוי טראומה?

בטיפול אישי של אחד על אחד בשיטת להיוולד מחדש, קודם כל מדברים על הטראומה מעט על מנת להכין את הגוף לרפא אותה. השיתוף האישי בתחילת הטיפול מאפשר למטופל להתחיל להציף את הטראומה על מנת שהגוף ישחרר אותה בעזרת הנשימה.  יש מקרים שבהם המטופל כמעט ולא מסוגל לדבר על הטראומה היות וזה מציף אותו בהרבה פחד. חלק זה של הטיפול לוקח בין 5-30 דקות.

 

בחלק השני של הטיפול שהוא גם החלק העיקרי והחשוב ביותר, המטופל נושם בצורה מחוברת ומודעת במשך 30-45 דקות שבה הוא חווה למעשה את תהליך הריפוי העוצמתי ביותר של הנשימה מודעת (rebirthing) בשיטת להיוולד מחדש.

הגוף בזמן הזה מתמלא באנרגיה אשר מאפשרת לו להגיע לזיכרונות טראומתיים ומודחקים ולשחרר אותם לאלתר מהגוף.

לכל אורך התהליך האדם מודע לכל דבר שקורה ובדרך כלל התהליך מהנה לכל אורכו והתחושה אחריו היא של הרפיה עצומה ושחרור מוחלט. בדרך כלל אדם מסיים את התהליך עם תחושה של אנרגיה מוגברת וחיוניות אך יש גם מקרים שבהם אדם מסיים את התהליך עם תחושה של עייפות ורצון לנוח.

 

 

להזמנת טיפול אישי עם אחת המטפלות של מרכז "להיוולד מחדש"

חייגו ל- 077-4566947

 
 

לפרטים נוספים ניתן ליצור קשר גם בטלפון: 077-4566947  או בדוא"ל:  hanantali@rebirthing.co.il
..