בית "להיוולד מחדש" - המרכז הישראלי לנשימה מודעת - סוגי לידות והשפעתן על חיינו
סוגי לידות והשפעתן על חיינו
עצם זה שאנחנו לא זוכרים את הלידה שלנו לא אומר שהיא לא משפיעה עלינו היום...
כל לידה באשר היא יוצרת דפוסי התנהגות וחשיבה מקובעים היום וככל שהלידה הייתה קשה יותר
כך היא מעצבת יותר את דמותינו ויוצרת בעיות רגשיות וגופניות גדולות יותר בעתיד.
מרגע שאנחנו מרפאים את טראומת הלידה בעזרת הריברסינג אנו יוצרים שינוי עצום 
ולעיתים משחררים תקיעות של שנים רבות.

הנה דוגמאות לכמה סוגי לידות ואיך הן משפיעות עלינו היום:

לידה נורמלית
במובן מסוים אין "לידה נורמלית", מאחר וכל לידה היא מיוחדת במינה. לרבים מאיתנו נאמר בשלב מוקדם בחיינו שנולדנו ב"לידה נורמלית". ותמיד חיינו עם הרגשה שמצפים מאתנו להיות "נורמלים" . מחשבה כזאת מוטבעת בתת הכרתנו ומאחר והמחשבה שלנו יוצרת מציאות, יתכן ונקרין אותה באופן תת מודע אל תוך מערכות היחסים שלנו, ונחפש לעצמנו מערכות יחסים "נורמליות". לעיתים, אנשים שנולדו ב"לידה נורמלית" ירגישו כי הם לא מיוחדים, הם משעממים, רגילים, וכו... 
יש אנשים שירגישו אשמה בגלל שהיה להם קל כל כך. 
חשוב לזכור כי גם בלידות "נורמליות" , קיימת טראומת לידה שצריך להתגבר עליה. טראומה זו יכולה להיגרם מחבל טבור שנחתך מוקדם מדי, מעבר ממקום חשוך למקום מואר, קולות של כלי מתכת, מעבר מחום לקור ועוד.. 
במערכות יחסים, אדם שנולד ב"לידה נורמלית", עלול להרגיש בלתי נחשב וחסר חשיבות עבור בן זוגו, ולגרום לו להרגיש יותר חשוב ממנו. 

לידה בלתי רצויה, בלתי מתוכננת
ישנם ילדים רבים בלתי מתוכננים או בלתי חוקיים. אך במחשבה שניה תוצאות מעשי ההורים מגלות את כוונותיהם האמיתיות באופן בלתי מודע. כך שאין ילד שהוא בלתי רצוי לחלוטין. 
עדיין, יש ילדים שמרגישים בלתי רצויים. 
ילד שהרגיש בילדותו בלתי רצוי יתקל בקשיים רבים בבגרותו, כאשר ירצה להרגיש רצוי כבן זוג. יהיה לו קושי לראות עצמו כראוי לאהבה ולעיתים קרובות יכול גם לחשוב שאינו ראוי לחיות. 
עלול להיות בעל נטיה לחוסר ארגון וחוסר תכנון. נטיה זו יכולה להפוך לדרך של הישרדות. כך יעד פשוט להשגה יכול להפוך לחוויה מאיימת. 
ילד שהיה "תאונה", כל מערכת היחסים שלו יכולה להיראות כתאונה, אהבה יכולה להתחיל ממפגשים מקריים או מאהבה עיוורת. 
ילד שהיה "בלתי חוקי", יגדל תוך מחשבה שהוא חייב להסתתר. לעיתים יתקשה להצדיק את קיומו. 

מין לא נכון
תארו לעצמכם כיצד הרגיש תינוק כבר כיצור מודע ברחם, שהוריו רוצים תינוק ממין ששונה ממינו. 
כבר ברחם יכולות להיווצר מחשבות כגון "אני הדבר הלא נכון", "אני אשם/ה שאני לא בן/בת", "אני אכזבה לכולם" וכו... 
כילדים אלה גדלים יכול להיות להם קושי בקבלת המין שלהם, או פחד מלקחת אחריות לגבי מינם. הם ירגישו בלתי מסופקים בחייהם, גיל ההתבגרות תהווה להם בעיה קשה, קושי לקבל זהות מינית וכו... 

לידה מהירה
ילדים שנולדו בלידה מהירה יכולים לאמץ מחשבות כמו "אסור להיות מהיר", "אנשים לא עומדים בקצב שלי", "לא מוכנים עבורי", "זה לא בסדר שקל לי" וכו.. 
אנשים אלו יכולים לגדול כחסרי סבלנות, הם היו בשלים לעשות הכל מהר ומוקדם יותר מהרגיל, אך הסביבה לא הייתה מוכנה והיה להם קשה לקבל את זה. אדם כזה עלול למשוך אליו בן זוג איטי ה"לוקח את הזמן" זאת בגלל המחשבה המקורית שבה אני תמיד צריך לחכות לכולם. 
יש לידות בהם מעכבים את העובר מלאכותית , אנשים אלו ירגישו כי "מאיטים אותם" באופן בלתי צודק ולא הוגן. לידה בה עיכבו את התינוק יכולה ליצור מחשבה "גברים עוצרים אותי, מנתקים את כוחי" כך שבמערכת יחסים עם גבר, הבחורה עלולה להרגיש שבן זוגה עוצר אותה,שולט בה ומכתיב לה את הקצב. וכך היא תמשוך לעצמה גבר הדומה לתאור זה (דומה למיילד שלה). 
אנשים אלו חשים רוב הזמן עצבניים, שדוחקים בהם, לעיתים הם רוצים שהכל יבוצע מהר ורבים מהם יגדלו להיות היפראקטיביים. 

לידה מוקדמת/מאוחרת
עת לידתכם יכולה להיות הגורם לכך שאתם אנשי לילה או אנשי יום. כל מערכות היחסים שלכם מושפעת מהשעה בה נולדת. שעת הולדתכם יכולה להיות השעה הכי טראומטית עבורכם ביממה. אם נולדתם בערב אל תתפלאו אם שעות הערב קשות מאוד עבורכם, ולהיפך, אם נולדתם בבוקר יתכן ושעות אלו יהיו קשות במיוחד. 
במערכת יחסים אדם שנולד מוקדם מדי יאיץ תמיד בבן זוגו וכן בעצם ישחזר את תסריט לידתו. 
לאדם שנולד לפני זמנו יתכן ויהיה קשה לתקשר עם האנשים "הרגילים" האיטיים יותר. אך אדם שנולד מוקדם מדי כדי להגן על אימו, כדי שהיא לא תסבול מאירועים לא נעימים, יתכן ויהיה זהיר באופן קיצוני במערכות יחסים ובכלל. 
תינוקות מלידה מאוחרת או לידה ארוכה יותר מהרגיל עלולים ליצור מערכות יחסים ובהן הרגשת תקיעות ועיכוב. יכולים להיות אנשים מאחרים בלי סוף. 

אינקובטור
לתינוקות אלו תהיה נטיה לחוות טראומת לידה כפולה. הם יצאו מהרחם על מנת שישימו אותם ברחם מלאכותי נוסף. יכולות להיות להם מחשבות כגון אני חלש, אני קטן, אני לא יכול לעשות את זה, אין לי את הכוחות וכו'... 
לעיתים פגים הופכים לאנשים חולניים. יתכן ויחשבו שתמיד צריכים עזרה, לא יכולים להסתדר לבד כמו כולם, הם נוטים למשוך אליהם אנשים שזקוקים לבן זוג שתלוי בהם(מחזק את דפוס האינקובטור).

 
 

לפרטים נוספים ניתן ליצור קשר גם בטלפון: 077-4566947  או בדוא"ל:  hanantali@rebirthing.co.il
..