בית "להיוולד מחדש" - המרכז הישראלי לנשימה מודעת - ריברסינג במים חמים וקרים
ריברסינג במים חמים וקרים
את תהליך הריברסינג ניתן לבצע בשני אופנים: ריברסינג "על יבש" (מחוץ למים בשכיבה על הגב), או ריברסינג במים חמים או קרים. כאשר מטופלים עוברים מספר טיפולים "על יבש", ומרגישים שהם בטוחים מספיק להתקדם צעד נוסף בנשימה המודעת, אנו ממליצים על מספר טיפולי ריברסינג במים חמים. וכאשר מרגישים בטוחים בתהליך גם בתוך מים חמים, אנו ממליצים טיפול אחד או סידרה של טיפולים במים קרים.

ריברסינג במים חמים
כאשר הריברסינג התגלה בשנות השבעים, הטיפולים הראשונים נעשו תמיד במים חמים, היות וסברו תחילה שהתהליך פועל רק במים חמים. כיום, ריברסרים לא ימליצו תחילה על טיפולים במים, אלא דווקא טיפולים "על יבש" שהם יותר עדינים, ומרגישים בהם בטוחים ונינוחים יותר.
עדינות נמצאת במעלה ראשונה בטיפולים הראשונים. התחלת טיפול במים חמים היא בדרך כלל לא מעודנת מספיק, אך כאשר מטופל התרגל להרגיש דפוסים לא שגרתיים של אנרגיות בטיפול "יבש", ניתן לעבור בקלות לתהליך במים חמים.
הסיבה שמשתמשים בנשימה מודעת במים חמים היא שזה מגביר את העלאה למודע של זיכרונות מודחקים מהתת מודע. כאשר אדם מנוסה דיו בתהליך, ומצליח בכל טיפול להעלות זיכרונות כואבים ולשחררם, טיפול במים הוא יתרון גדול בשבילו היות והוא יכול להשיג יותר תוצאות באותו הזמן. אדם שרק החל בתהליך ואינו מצליח להגיע לזיכרונות כלשהם, אם ינסה לחוות נשימה מודעת במים חמים הוא רק יסבול, ובכך אין שום יתרון.
יש עוד כמה יתרונות לריברסינג במים חמים. היות שבמים חם ורטוב, והמטופל צף, ומרגיש בטוח ליד המטפל, נוצרת הדמייה של הרחם. וכאשר יש לנו תחושה של רחם במהלך התהליך, אנו נוטים לחוות זיכרונות מהלידה. 
נשימה מודעת במים חמים ניתן לבצע באמבט גדול, בריכה מחוממת או בכל מעיין חם טבעי. ים המלח בארצנו, הוא מקום נפלא לחוות ריברסינג, היות והציפה בו היא טבעית, ובקיץ המים בדיוק בחום המתאים. כמו כן המינרלים הטבעיים שיש בים המלח מטהרים את הגוף. טמפרטורת המים הרצויה היא בין 36-39 מעלות. חשוב גם שיהיה מקום למטופל לשכב בצורה נינוחה, וגם שלמטפל יהיה מקום לידו בעמידה או בישיבה.
ישנן כמה תנוחות בסיסיות אשר מתאימות לריברסינג במים חמים. התנוחה הכי אפקטיבית היא שכיבה על הבטן עם פנים למטה, כאשר הנשימה מתבצעת בעזרת שנורקל. אחריה מגיעה שכיבה על הגב, והתנוחה השלישית היא ישיבה בתוך המים. הריברסר נמצא בסמוך למטופל בכדי לספק סיוע גופני למטופל, וסיוע רגשי במידה והמטופל מגיע לזיכרונות ורגשות מודחקים אשר עולים למודע. רוב האנשים אשר מנוסים בריברסינג מעדיפים את הריברסינג במים חמים. 

ריברסינג במים קרים
למרבית האנשים ריברסינג במים קרים אפקטיבי יותר מריברסינג במים חמים. אחת הסיבות לכך היא שבזמן הריברסינג אנו נוטים לכיוון חוויות של לידה. ואילו התהליך במים קרים נוטה יותר לעבר רגשות ומחשבות על מוות.
אנו ממליצים על מעבר לריברסינג במים קרים לאחר שמרגישים בנוח עם התהליך במים חמים. הנוסחא להצלחה של התהליך במים קרים היא עדינות. כל התהליך צריך להיעשות בהדרגה. הטמפרטורה צריכה להיות מספיק נוחה למטופל, שכן טמפרטורה נמוכה מידי תגרום לאיבוד האפקט של התהליך, ותיתן לנו תוצאות הפוכות: הגוף ינסה להילחם בקור ולהפיק עוד ועוד אנרגיה והמטופל ברוב המקרים לא יצליח להיכנס לתהליך ,או שיהיה לו מאוד קשה. הכניסה למים צריכה להיות גם כן הדרגתית, והמטופל צריך להיכנס למים כל פעם קצת לפי הרגשת הביטחון שלו, עד אשר הוא מרגיש מספיק בנוח להתחיל את התהליך. כאשר הטמפרטורה קרירה אך נוחה, הגוף מפיק אנרגיה מספיקה על מנת שנרגיש בנוח במשך כל זמן התהליך ואחריו.
 
 

לפרטים נוספים ניתן ליצור קשר גם בטלפון: 077-4566947  או בדוא"ל:  hanantali@rebirthing.co.il
..